Strona główna Aktualności
Społeczeństwo

Uczony UEK wśród pięciu laureatów globalnego programu stypendialnego

22.02.2013 Uczelnie, Społeczeństwo

Fot. Fotolia

Dr Konrad Grabiński z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie jest jedynym Polakiem wśród pięciorga stypendystów globalnego programu stypendialnego „Deloitte IAAER Scholarship Program” dla naukowców zajmujących się rachunkowością. Wartość trzyletniego stypendium to 10 tys. dol. rocznie.

Program organizują firma doradcza Deloitte oraz International Association for Accounting Education and Research. “Celem programu jest podniesienie standardów wśród przyszłych księgowych, a w dłuższej perspektywie poprawa jakości prowadzenia rachunkowości, audytu i sprawozdawczości finansowej” – informuje rzecznik prasowy UEK Piotr Bednarski.

 

„Mam nadzieję, że rozwój międzynarodowej współpracy dzięki programowi Deloitte i IAAER pomoże zlikwidować luki pomiędzy badaniami akademickimi a praktyką zawodową. Pozwoli też na nawiązanie szerszej współpracy pomiędzy polskim i międzynarodowym środowiskiem rachunkowości, co z kolei może mieć istotny wpływ na tworzenie regulacji sprawozdawczości finansowej” – powiedział polski stypendysta dr Konrad Grabiński z Katedry Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 

Oprócz niego w gronie stypendystów znaleźli się: Nadia Albu z Akademii Ekonomicznej w Bukareszcie; Fernando Dal-Ri Murcia z Uniwersytetu San Paulo w Brazylii; Supriyadi z indonezyjskiego Uniwersytetu Gadjah Mada i Elmar Retief Venter z Uniwersytetu w Pretorii.

 

„Stypendium ma przynieść korzyści tym, którzy w przyszłości będą sporządzać i badać sprawozdania finansowe, opracowywać budżety lub pełnić funkcję kontrolera finansowego. W perspektywie długoterminowej nowy projekt ma przyczynić się do poprawy jakości prowadzenia rachunkowości, rewizji oraz sprawozdawczości finansowej na wszystkich rynkach świata” – mówi szef ds. polityki społecznej Deloitte Charles P. Heeter.

 

Uczestnicy programu będą zapoznawać się z najbardziej nowoczesnymi trendami w rachunkowości i uzyskają dostęp do najlepszych praktyk stosowanych w firmach z całego świata.

 

Jednym z podstawowych elementów programu stypendialnego jest zaangażowanie w projekt mentorów, czyli znanych i cenionych specjalistów – praktyków w dziedzinie rachunkowości. Należą do nich: Katherine Schipper - Duke University; Mary Barth - Standford University; Chika Saka - Kwansei Gakuin University; Sidney Gray - University of Sydney oraz Ann Tarca - University of Western Australia.

 

Następna tura programu przewidziana jest na rok 2016. Wnioski będą rozpatrywane w 2015 r.

 

PAP – Nauka w Polsce

 

ekr/ ula/

Tagi: uek
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi