Nauka dla Społeczeństwa

26.04.2024
PL EN
22.02.2013 aktualizacja 22.02.2013

Uczony UEK wśród pięciu laureatów globalnego programu stypendialnego

Dr Konrad Grabiński z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie jest jedynym Polakiem wśród pięciorga stypendystów globalnego programu stypendialnego „Deloitte IAAER Scholarship Program” dla naukowców zajmujących się rachunkowością. Wartość trzyletniego stypendium to 10 tys. dol. rocznie.

Program organizują firma doradcza Deloitte oraz International Association for Accounting Education and Research. “Celem programu jest podniesienie standardów wśród przyszłych księgowych, a w dłuższej perspektywie poprawa jakości prowadzenia rachunkowości, audytu i sprawozdawczości finansowej” – informuje rzecznik prasowy UEK Piotr Bednarski.

„Mam nadzieję, że rozwój międzynarodowej współpracy dzięki programowi Deloitte i IAAER pomoże zlikwidować luki pomiędzy badaniami akademickimi a praktyką zawodową. Pozwoli też na nawiązanie szerszej współpracy pomiędzy polskim i międzynarodowym środowiskiem rachunkowości, co z kolei może mieć istotny wpływ na tworzenie regulacji sprawozdawczości finansowej” – powiedział polski stypendysta dr Konrad Grabiński z Katedry Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Oprócz niego w gronie stypendystów znaleźli się: Nadia Albu z Akademii Ekonomicznej w Bukareszcie; Fernando Dal-Ri Murcia z Uniwersytetu San Paulo w Brazylii; Supriyadi z indonezyjskiego Uniwersytetu Gadjah Mada i Elmar Retief Venter z Uniwersytetu w Pretorii.

„Stypendium ma przynieść korzyści tym, którzy w przyszłości będą sporządzać i badać sprawozdania finansowe, opracowywać budżety lub pełnić funkcję kontrolera finansowego. W perspektywie długoterminowej nowy projekt ma przyczynić się do poprawy jakości prowadzenia rachunkowości, rewizji oraz sprawozdawczości finansowej na wszystkich rynkach świata” – mówi szef ds. polityki społecznej Deloitte Charles P. Heeter.

Uczestnicy programu będą zapoznawać się z najbardziej nowoczesnymi trendami w rachunkowości i uzyskają dostęp do najlepszych praktyk stosowanych w firmach z całego świata.

Jednym z podstawowych elementów programu stypendialnego jest zaangażowanie w projekt mentorów, czyli znanych i cenionych specjalistów – praktyków w dziedzinie rachunkowości. Należą do nich: Katherine Schipper - Duke University; Mary Barth - Standford University; Chika Saka - Kwansei Gakuin University; Sidney Gray - University of Sydney oraz Ann Tarca - University of Western Australia.

Następna tura programu przewidziana jest na rok 2016. Wnioski będą rozpatrywane w 2015 r.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ ula/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024