Strona główna Aktualności
Uczelnie

Doktoranci wybrali sprzyjające im uczelnie i instytuty PAN

27.11.2015 Uczelnie, Nagrody i wyróżnienia

Fot. Fotolia

Politechnika Warszawska uzyskała tytuł najbardziej prodoktoranckiej uczelni w kraju, wygrywając w konkursie Prodok 2015. Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera PAN uznano z kolei za najbardziej prodoktorancki instytut PAN, przyznając mu pierwsze miejsce w konkursie ProPAN 2015.

Obydwa konkursy organizuje Rada Samorządu Doktorantów PAN przy współpracy z Krajową Reprezentacją Doktorantów.

 

W konkursie Prodok wyłaniane są uczelnie wyższe, które stwarzają najlepsze warunki studiowania dla doktorantów oraz promują dobre praktyki na studiach doktoranckich. W tegorocznej, ósmej edycji konkursu wygrała Politechnika Warszawska. Na drugim miejscu podium znalazła się Politechnika Wrocławska, a na trzecim Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

 

Wśród kategorii podlegających ocenie znalazły się: wpływ doktorantów na proces ich kształcenia, warunki socjalne, samorządność, wspieranie aktywności młodego naukowca, wspieranie doktorantów z niepełnosprawnością.

 

Z kolei Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN wygrał w trzeciej edycji konkursu ProPAN na najbardziej prodoktorancki instytut Polskiej Akademii Nauk. Wyróżnienie to otrzymał już po raz drugi. Drugą nagrodę zdobył Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk, a trzecią Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Włodzimierza Trzebiatowskiego PAN.

 

Wyróżnienie za największy awans punktowy uzyskały: Instytut Chemii Bioorganicznej PAN, Instytut Chemii Fizycznej PAN i Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Włodzimierza Trzebiatowskiego PAN.

 

Kryteriami podlegającymi ocenie były: dostosowanie programu studiów III stopnia do potrzeb doktorantów, wsparcie organizacyjne i merytoryczne dla działalności doktorantów, wsparcie materialne dla działalności doktorantów, pozycja i warunki funkcjonowania samorządu doktorantów w instytucie oraz współpraca międzynarodowa.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ mki/

Tagi: propan , prodok
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi