quarry life award | Nauka w Polsce

Projekt dotyczący ochrony pszczół zwycięzcą Quarry Life Award

Projekt wrocławskiego Stowarzyszenia „Natura i Człowiek”, dotyczący ochrony pszczół, wygrał w polskiej edycji konkursu Quarry Life Award 2016. Zwycięzcy wraz z innymi polskimi laureatami konkursu będą reprezentowali Polskę w światowym finale konkursu na początku grudnia.

  • Młodzi przyrodnicy prowadzą badania w kopalniach

    Badania dziko żyjących żądłówek, ekosystemów wodnych na terenach kopalnianych czy sadzenie drzew dla zwiększenia różnorodności flory i fauny to wybrane tematy badań naukowych, realizowanych w ramach polskiej edycji Quarry Life Award. Zwycięzców konkursu poznamy w listopadzie.

  • Fot. Fotolia

    Pięć polskich projektów weźmie udział w Quarry Life Award

    Ochrona dzikich pszczół, różnorodność grzybów wspomagających wzrost drzew oraz inwentaryzacja fauny i flory, to wybrane tematy badań naukowych, które będą realizowane podczas polskiej edycji Quarry Life Award. Zwycięzców konkursu poznamy w listopadzie 2016 roku.

  • Studenci i naukowcy mogą szukać sposobów na ochronę bioróżnorodności

    Uczniowie, studenci, absolwenci, naukowcy kierunków przyrodniczych i ochrony środowiska mogą wziąć udział w drugiej polskiej edycji międzynarodowego konkursu Quarry Life Award, promującego ochronę bioróżnorodności. Zgłoszenia do udziału w konkursie można przesyłać do 1 marca 2014 roku.

  • Fot. Fotolia

    Studenci UWr zwycięzcami przyrodniczego konkursu Quarry Life Award

    Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego zwyciężyli w polskiej edycji międzynarodowego konkursu przyrodniczego Quarry Life Award. Laureaci otrzymali czek o wartości pięciu tysięcy euro. Ich projekt znalazł się w gronie pięciu najlepszych na świecie w głosowaniu internautów.

Najpopularniejsze

  • Zbadano, dlaczego niektóre planety spadają na gwiazdy

  • Komisja Wyborcza WUM: wybory rektora odbędą się 6 maja; obecny rektor zaniepokojony decyzją

  • Poniedziałkowe wybory rektora WUM nie odbyły się

  • Naukowcy sprawdzają, czy tramwaje mogą wspomóc miejską przyrodę

  • Rektor WUM polecił dezaktywację systemu teleinformatycznego do głosowania w wyborach nowego rektora

Fot: Maciej Majdecki, luminescent_chemist

Molekularni krawcy uszyli nanośnieżynki dla wydajniejszych ogniw słonecznych

Kiedy ustawi się cząsteczki pewnego związku - tetracenu - w kształt nanośnieżynki, z maksymalną wydajnością zachodzi tam tzw. rozszczepienie singletowe - proces, który umożliwia pozyskanie z jednego fotonu aż dwóch elektronów - pokazują polscy i tajwańscy naukowcy. I liczą na to, że ich badania pomogą poprawić wydajność paneli słonecznych.