Nauka dla Społeczeństwa

27.04.2024
PL EN
22.06.2016 aktualizacja 22.06.2016

Studia z finansów w ALK znów w rankingu Financial Times

Studia magisterskie z finansów prowadzone przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie znalazły się na 18. miejscu rankingu Financial Times - najlepszych uczelni na świecie, prowadzących tego typu studia. Pierwsze miejsce zajęły studia powadzone przez francuską szkołę HEC Paris.

W rankingu Financial Times znalazło się 55 najlepszych uczelni na świecie, kształcących finansistów. Wśród nich - na 18. miejscu - jako jedyna uczelnia z Polski znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego. Tym samym uczelnia obroniła swoją pozycję z rankingu w ubiegłym roku.

Listę otwierają francuska HEC Paris i międzynarodowa ESCP Europe z siedzibą główną w Paryżu, która d roku prowadzi strategiczną współpracę z Akademią Leona Koźmińskiego. Na trzecim miejscu znalazła się hiszpańska IE Business School. Czwartą pozycję zajęła francuska Edhec Business School. Amerykańska uczelnia MIT ze swoją Sloan School of Management zajęła 5. miejsce.

Średnia roczna ważona płaca absolwentów szkół z pierwszej dziesiątki to ponad 90 tys., z drugiej – 75 tys., a z trzeciej – 68 tys. dolarów. Płace absolwentów uczelni zajmujących miejsca w rankingu od 46. do 55. wynoszą średnio 50 tys. dolarów rocznie.

"Nasi absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem pracy, mogą mieć jedynie kłopot z wyborem. Kierunek finanse i rachunkowość w ALK ma ugruntowaną, dobrą reputację wśród pracodawców, którzy różnymi sposobami zabiegają o absolwentów" — mówi rektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. Witold Bielecki.

Ranking „Financial Times” Global Masters in Finance powstaje na podstawie ankiet wysyłanych przez redakcję dziennika bezpośrednio do absolwentów uczelni biznesowych. Celem ankiet jest opisanie awansu zawodowego trzy lata po ukończeniu studiów. Oceniani są też wykładowcy pod kątem umiędzynarodowienia, udziału kobiet w kadrze dydaktycznej i osób z doktoratami.

"Szczególnie ciekawie prezentuje się zestawienie najlepszych uczelni pod kątem zatrudnienia absolwentów już trzy miesiące po zakończeniu nauki. Na tej podstawie widać wyraźnie, w których krajach popyt na finansistów jest największy, a gdzie widocznie osłabł. Praca czeka na absolwentów finansów niemal wszędzie na świecie od Wielkiej Brytanii po Chiny, poza wychodzącymi dopiero z kryzysu finansowego Stanami Zjednoczonymi. W USA tylko około połowy absolwentów tego prestiżowego kierunku znajduje zatrudnienie do trzech miesięcy po zakończeniu nauki" - informuje Akademia Leona Koźmińskiego w przesłanym komunikacie.

Wyniki rankingu są dostępne na stronie: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-finance-pre-experience2016

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024